Grupa II

Na początku szła kapela 11 Regimentu Grenadierów a za nią kolejna kluczowa platforma o nazwie "Das Kirchenlied" czyli piosenka kościelna autorstwa profesora Roßmanna i malarza Scheinerta. Cała platforma tak jak jej pasażerowie byli w kolorach biało złotych /tego niestety fotografie nie oddają/. Zdobiły ją 4 kolumny zwieńczeniem których były aniołki. Po bokach platformy siedzieli muzykanci a po środku podobnie jak w poprzedniej stał tron na którym siedziała Święta Cecylia
(w tę postać wcieliła się panna Plüddemann - córka samego mistrza ale czy to Anna czy Eva - nie wiem?) grająca na harfie. Dla jasności dodam iż Św. Cecylia była patronką muzyki kościelnej oraz chórów, poetów, śpiewaków i zespołów wokalno - muzycznych, muzyków, a także budowniczych instrumentów muzycznych i organów. Jest też patronką niewidomych.
W drodze Św. Cecylii towarzyszyło 6 rycerzy krzyżackich w zbrojach i białych płaszczach jakże dobrze nam z historii znanych. Platforma była ciągnięta przez 6 białych koni okrytych odświętnymi pledami. Platformę prowadzili członkowie Breslauer Liedertafel.
Za platformą w kolejności:
Turyngia, Hesja, Nadrenia, Związek Śpiewaczy z Frankfurtu, Hesja, Nadrenia.
Drugą część pochodu Grupy II otwierała kapela 50 Regimentu Piechoty z Rawicza. Poprzedzała ona kolejna wielka platformę nazwaną "Liebeslied" czyli pieśnią miłosną.
"Das Liebenslied" była autorstwa Roßmanna i Scheinerta. Platforma była ozdobiona 6 wspaniałymi bukietami niesionymi przez giermków a cały podest wyłożony był dywanem z róż. Ciągnęło ją 6 koni zdobionych złoto - czerwonymi pledami. Cała platforma była dzięki temu w olbrzymim kontraście do poprzedniej albowiem dominowała w niej zdecydowanie czerwień kwiatów.
Na tronie ustawionym w dywanie z kwiatów zasiadał Książe Henryk IV z Wrocławia i pani Minne (tego pierwszego grał kupiec Rohnstock a panią Minne inspektor szkolny pani Fiebiger). Wszystko było utrzymane w klimatach XIII - wiecznych.
Nie będę się rozwodził nad zdobieniami bo zdjęcia pokazują dobitnie jak wszystko było zapięte w tej kwestii na ostatni guzik.
Za platformą w kolejności podążali:
Związek Śpiewaczy Nauczycieli Wrocławia, pieśniarze z Gór Harzu, Turyngi i Chemnitz.